Szilard Denes Erdelyi / Zofia Juhas, Serbia

Tańce latynoskie są w każdym calu znakomite. Można je tańczyć na wiele sposobów, zarówno solo, jak i w duecie. Jak doskonale wiadomo, taniec to nie tylko przyjemność, ale również zdrowie. Dlaczego zatem warto tańczyć? Dlaczego twierdzenia, że taniec to samo zdrowie, są w pełni uzasadnione?

Taniec pomaga przy odchudzaniu
Radość płynąca z tańca może dobrze nam zrobić, kiedy mamy trochę za dużo kilogramów. Przede wszystkim w trakcie ruchu spalamy znacznie więcej kalorii niż np. podczas siedzenia na kanapie. Dlatego regularne tańczenie, w szczególności korzystanie z możliwości jakie daje taniec latynoski, pozwala spalać tkankę tłuszczową. Oczywiście pod warunkiem, że pamiętamy także o prawidłowej, zdrowiej diecie.

Dzięki tańcowi budujemy wytrzymałość i siłę
Taniec latynoski, ale i każdy inny wymaga zaangażowania wielu partii mięśniowych. W trakcie wykonywania tanecznych ruchów można znakomicie rozbudować mięśnie. Dlatego nie może dziwić, że osoby, które tańczą regularnie, mają dobrze rozbudowane mięśnie, a do tego mogą pochwalić się wytrzymałością.

Hormon szczęścia, czyli taniec równa się endorfiny
Tańcząc sprawiamy sobie radość. Tańce latynoskie są zatem znakomitym źródłem endorfin, czyli hormonu szczęścia. Każdy, kto tańczy, czerpie z tego przyjemność. Chyba nie ma nikogo, kto musiałby się ruszać w rytm muzyki za karę. Podczas tańca przenosimy się do innego świata, zostawiając to, co złe za sobą.

tanieclatynoski2

Taniec pozytywnie wpływa na nasze serce
Stawiając na aktywny taniec latynoski. Trenując go regularnie, można mieć pewność, że znakomicie wpłynie na nasze serce. Ludzie, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach tanecznych, mają znacznie lepiej funkcjonujący układ krążenia, niż osoby, dla których ruch ogranicza się do wciskania przycisków na pilocie. Tak naprawdę taniec dla niektórych może okazać się jedynym skutecznym środkiem na poprawę układu krążenia.

Walcz ze stresem stawiając na taniec
Jeżeli męczy cię stres i notorycznie masz z tego powodu problemy, nie możesz prawidłowo funkcjonować, to postaw między innymi na taniec. Taniec latynoski, jak i każdy inny okazuje się być nieoceniony w walce ze stresem. Oczywiście nie ma możliwości, że dzięki niemu całkowicie wyeliminujesz stresy ze swojego życia. Jednak jak pokazują liczne przykłady i badania, pozwala go zniwelować. Dodatkowo dla niektórych osób taniec to znakomita opcja na walkę z depresją. Wszystko wynika z faktu, że podczas tańca regulujemy poziom serotoniny o dopaminy w organizmie.

Taniec pozytywnie wpływa na nasz mózg
Dzięki regularnemu uczestnictwu w kursach tańca możemy oczekiwać, iż nasz mózg zacznie lepiej pracować. Pozytywne funkcjonowanie procesów myślowych, wpływ na pamięć. Dlaczego tak się dzieje? Sytuacja jest klarowna, gdyż forma ruchu, jaka jest wymagana podczas tańca, sprawia, że należy być skoncentrowanym, konieczne jest skupienie się na postawionych zadaniach. To zaś oczywiście sprawia, że takie właśnie funkcje mózgu rozwijają się, wchodzą na wyższy poziom. Nie można zapominać, że wszystko to ma przełożenie na najróżniejsze aspekty życiowe, nie tylko te związane z tańcem.

Taniec da ci zastrzyk energii
Decydując się na regularny taniec, nie tylko latynoski, możemy oczekiwać, że mimo zmęczenia po każdym treningu, dostaniemy swoisty zastrzyk energii. Prawidłowa aktywność fizyczna, rozsądne odżywianie się sprawia, że mamy więcej energii, ale i szybciej się regenerujemy.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.