dmieszkania3

Lokal użytkowy to jeden z kluczowych elementów związanych z prowadzeniem firmy. Niezależnie od profilu prowadzonej działalności, koniecznie należy znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie znajdzie się siedziba. Błędne wyselekcjonowanie lokali użytkowych i wynajem bądź zakup nieruchomości np. zlokalizowanych w kiepskich miejscach, może być powodem niepowodzenia biznesu.

Wielkość i układ lokalu ma znaczenie
Trzeba wybierać lokale, które swoją powierzchnią oraz układem będą w stu procentach do wykorzystania w prowadzonej działalności. Wiadomo, inna powierzchnia i układ potrzebny jest w przypadku prowadzenia sklepu spożywczego. Zupełnie czegoś innego będzie poszukiwało do prowadzenia restauracji. Należy również pamiętać o tym, że przepisy wymagają, aby w określonych rodzajach działalności, lokale spełniały pewne kryteria. Tutaj do gry wchodzi np. sanepid, czy też specjaliści od BHP i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

imieszkania3

Miejsce prowadzonej działalności
Praktycznie lokale użytkowe można znaleźć wszędzie. Tutaj przedsiębiorca musi się dogłębnie zastanowić, czego dokładnie oczekuje, w jakim miejscu będzie mógł liczyć na spore zainteresowanie oferowanymi usługami czy produktami. Jak wiadomo, pewnego rodzaju działalności wymagają konkretnych lokalizacji. Trzeba zatem mieć dokładną wiedzę o tym, gdzie istnieje prawdopodobieństwo dotarcia do wielu klientów.

Lokal użytkowy na własność czy wynajmowany?
Różnica kolosalna, z uwagi na koszty, jakie należy ponieść. Kupując lokal, trzeba wyasygnować dość sporą kwotę. Wynajem zaś nie jest dużym kosztem dla firmy. Oczywiście, jeżeli mamy pewność, że w danym miejscu biznes będzie prowadzony w długiej perspektywie czasu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wejść w posiadanie własnego lokalu. Kiedy zaś do końca nie jest się pewnym tego, w jaki sposób będzie rozwijał się nasz biznes, chcemy dać sobie określony czas na rozwój, to dobrze jest początkowo wynajmować. W tym punkcie należy również pamiętać o tym, że pewna grupa lokali użytkowych jest tylko w opcji na wynajem. Mowa tutaj przede wszystkim o lokalach w galeriach handlowych, portach handlowych przy supermarketach. Tam nie ma możliwości zakupu na własność lokalu użytkowego.

http://www.dachbud.com.pl/oferta/lokale-uzytkowe

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.